Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie

Switch to desktop Register Login

WAŻNY KOMUNIKAT - Uwaga na maile od oszustów podszywających się pod Urząd Skarbowy!

Przedsiębiorcy otrzymują fałszywe maile od oszustów podszywających się pod Urząd Skarbowy. W mailach jest zawarte wezwanie do zapłaty podatku. Jest to oczywiście próba wyłudzenia – na takie wezwania nie należy odpowiadać.

Polska Izba Administracji Skarbowej informuje, że nie wysyła żadnych maili oraz że nigdy wezwania do zapłaty podatku nie są przesyłane drogą elektroniczną.

Fałszywe maile z Urzędu Skarbowego

W ramach ostrzeżenia przed oszustami Izba Administracji Skarbowej opublikowała fragment maila, który jest rozsyłany do przedsiębiorców z Kujaw i Pomorza:

„Witam, przesyłamy wezwanie do uiszczenia zaległego podatku VAT pod groźbą kary wynoszącej od 5 tys. do 500 tys. zł. Okres na wpłacenie zaległości wynosi 7 dni roboczych od dnia dzisiejszego. Rachunek, na który należy wpłacie należny podatek, to PKO BP 20 (...) 36 z tytułem zaległy podatek VAT”. (pisownia oryginalna)

Mail zakończony jest danymi osobowymi rzekomego pracownika Urzędu Skarbowego wraz z telefonami do niego. To fałszywe wiadomości, które należy zignorować lub usunąć ze skrzynki pocztowej od razu po otrzymaniu.

Urzędy Skarbowe nie wysyłają maili

Krajowa Izba Administracji Skarbowej informuje, że żadne maile z wezwania do zapłaty podatku nie są przez nią wysyłane. Warto wiedzieć, że taki rodzaj korespondencji nigdy nie przychodzi mailowo. Podane w mailach numery telefonów, nazwiska pracowników US czy numery kont bankowych są fałszywe. Otwieranie linków oraz załączników do takich fałszywych maili może narażać komputer na zainfekowanie wirusem.

Kolejni oszuści

To już kolejny atak oszustów w ostaniem czasie. Niedawno przedsiębiorcy otrzymywali maile o rzekomej kontroli skarbowej, w których oszuści prosili o kontakt z Urzędem poprzez wypełnienie formularza i odesłanie do urzędu.

Poprawiono: poniedziałek, 26, sierpień 2019 09:57

Odsłony: 5

JURAJSKI PRODUKT ROKU 2019 - CZEKAMY NA TWOJĄ FIRMĘ - XIX EDYCJA

Konkurs "Jurajski Produkt Roku" to szansa na prezentację dorobku i osiągnięć firm. Okazja do promocji produktów i usług, charakteryzujących się wysoką estetyką, nowoczesnością, innowacją oraz wysoką jakością. Jak również wyjątkowa okazja do wymiany poglądów i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

A kto w tym roku otrzyma tę wyjątkową statuetkę Jurajski Produkt Roku? Przekonamy się już niebawem… 

Jury Konkursu przyzna nagrody w dziesięciu kategoriach. Zgłoszenia produktów i usług można lokować w następujących kategoriach:

* E-technologie, innowacje, e-usługi
* Produkt bądź usługa budowlana
* Produkt przemysłowy
* Produkt rolno-spożywczy
* Produkt w dziedzinie ekologii, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii
* Usługa
* Produkt inny
* Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – Etyka w Biznesie
* Produkt inny (projekty indywidualne, rękodzielnictwo) 
* Najlepsza Firma Rodzinna 
* Najlepszy Samorząd Terytorialny Roku 
* Młodzi Innowacyjni i Przedsiębiorczy 

Tradycyjnie zostaną wręczone wyróżnienia dla jednostek samorządu terytorialnego oraz dla osób/instytucji, które przyczyniły się do rozwoju gospodarczego regionu i wzrostu przedsiębiorczości. 

Nowością, którą wprowadziliśmy w tegorocznej edycji Konkursu jest kategoria „Młodzi Innowacyjni i Przedsiębiorczy”, która ma na celu wyróżnienie młodych, zdolnych ludzi (uczniów/studentów) za ich aktywność i osiągnięcia, przez co umożliwimy im nawiązanie kontaktów z przedsiębiorcami, zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Po raz pierwszy zostaną przyznane wyróżnienia dla osób zasłużonych dla promocji i rozwoju sportu i rekreacji w regionie. Nagroda ma na celu propagowanie lokalnych autorytetów, zaangażowanych w działalność miasta/gminy na rzecz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i sportu powszechnego.

REGULAMIN KONKURSU ORAZ DOKUMENTY ZGŁOSZENIOWE DOSTĘPNE PONIŻEJ. 

Najlepszy Samorząd Terytorialny Roku 2019

Najlepsza Firma Rodzinna 2019

Wyróżnienia:

Wyróżnienie dla osoby/instytucji zasłużonej dla promocji i rozwoju gospodarczego regionu 2019

Wyróżnienie dla osoby zasłużonej dla promocji i rozwoju sportu i rekreacji 2019 

 NA ZGŁOSZENIA PRODUKTÓW I USŁUG CZEKAMY DO 16 WRZEŚNIA 2019 R. 

Poprawiono: piątek, 23, sierpień 2019 11:31

Odsłony: 327

EUROPEJSKI KONGRES MŚP – 16-18.10.2019 – ZAREJESTRUJ SIĘ !

W dniach 16-18 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się kolejna edycja Europejskiego Kongresu MŚP, którego organizatorem jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach! Po raz dziewiąty biznesmeni spotkają się, aby podjąć tematy kluczowe dla polskiej, europejskiej i globalnej gospodarki.

Już za niecały miesiąc pojawi się na stronie www.ekmsp.eu aktualny program wydarzenia. Nadal można zgłaszać proponowane tematy paneli na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Organizatorzy będą wdzięczni za wszystkie przesłane komentarze, sugestie i opinie dotyczące prac nad rozwojem agendy 9. edycji Kongresu. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny zapraszamy do rejestracji.

https://ekmsp.eu/visitor/register                                 

Poprawiono: piątek, 23, sierpień 2019 11:43

Odsłony: 27

SZKOLENIE - 7 KLUCZOWYCH ELEMENTÓW KSZTAŁTUJĄCYCH SUKCES W BIZNESIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

W imieniu firmy ECOROCKUS COMPANY serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu pn.
,,Siedem kluczowych elementów kształtujących sukces w biznesie''.

Szkolenie zawiera wykład teoretyczny i praktyczne ćwiczenia dla uczestników, angażujące wszystkie osoby biorące w nim udział. Szkolenie nakierowane jest na pogłębienie wiedzy oraz wymianę doświadczeń i spostrzeżeń dotyczących efektywnego funkcjonowania przedsiębiorstw oraz wskazanie kluczowych elementów kształtujących sukces organizacji. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne po adresem:

https://www.ecorockuscompany.pl/szkolenia2019

Tym bardziej jest mi miło zaprosić Państwa do udziału, ponieważ ECOROCKUS COMPANY posiada duże doświadczenie w realizacji szkoleń, firma przeprowadziła dotąd 22 szkolenia na terenie całej Polski, które zawsze były bardzo pozytywnie oceniane przez uczestniczki i uczestników.

Najbliższe szkolenie to świetna okazja do sprawdzenia czy Państwa organizacja uwzględnia w swoim codziennym działaniu wszystkie siedem elementów kształtujących sukces!

Zapisy do dnia 31.08.2019 w promocyjnej cenie.

Poprawiono: piątek, 23, sierpień 2019 11:29

Odsłony: 31

Przedsiębiorco masz dług w ZUS? Skorzystaj z układu ratalnego

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z pismem otrzymanym z ZUS Oddział w Częstochowie, dotyczącym zaległości w płatnościach do ZUS.

Jesteś przedsiębiorcą i masz zaległości w ZUS? Skorzystaj z układu ratalnego lub innego sposobu oddłużenia. W pierwszym półroczu 2019 r. z takiej formy wsparcia z terenu działalności częstochowskiego oddziału ZUS skorzystało 319 firm, a ulgą objęto ponad 29 mln zł. Cały list dostępny w załączeniu. 

Czytaj więcej

Poprawiono: poniedziałek, 12, sierpień 2019 11:59

Odsłony: 109

PROJEKT ECOLABNET REALIZOWANY PRZEZ POLITECHNIKĘ CZĘSTOCHOWSKĄ – PROSIMY O WYPEŁNIENIE ANKIETY

Szanowni Państwo,

zwracamy się z prośbą o udział w badaniu ankietowym, realizowanym w ramach projektu ECOLABNET, którego celem jest stworzenie sieci dostawców usług wspierających działania ekoinnowacyjne w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Konsorcjum realizujące projekt, składa się z 26 podmiotów zrzeszających jednostki naukowo-badawcze, instytucje oraz podmioty partnerskie z 6 krajów Regionu Morza Bałtyckiego, gdzie polskim partnerem jest Politechnika Częstochowska. Konsorcjum za cel główny przyjęło transfer wiedzy i implementację wyników badań naukowych do sektora małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych.

Stąd nasza prośba o poświęcenie 15 minut i udział w badaniu ankietowym dostępnym online pod adresem http://bit.ly/AnkietaEcolabnet.

Bezpośrednie korzyści dla Państwa firmy wynikające ze współpracy w ramach projektu ECOLABNET, to m.in.:

  • Możliwość uzyskania dostępu do sieci ECOLABNET, której zadaniem jest wsparcie i stymulacja działań ekoinnowacyjnych
  • Inspiracja i wymiana doświadczeń z innymi MŚP działającym w obszarze ekoinnowacji.

Państwa odpowiedzi pomogą określić potrzeb sektora MŚP w zakresie wprowadzenia ekoinnowacji. Zapraszamy Państwa także do odwiedzenia strony internetowej projektu ECOLABNET (www.ecolabnet.org). 

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących kwestionariusza lub samego projektu, prosimy o kontakt z Zespołem realizującym projekt ECOLABNET.

Osobą do kontaktu z ramienia Politechniki Częstochowskiej są:
dr hab. inż. Jurand Bień prof. PCz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
dr hab. inż. Waldemar Jędrzejczyk prof. PCz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poprawiono: piątek, 12, lipiec 2019 10:02

Odsłony: 266

FIRMA CZŁONKOWSKA RIPH W CZĘSTOCHOWIE K.O.B. „KOBNEXT” SP. Z O.O. LAUREATEM NAGRODY „BUDOWA ROKU 2018”

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, iż firma Kompleksowa Obsługa Budownictwa „KOBNEXT” Sp. z o.o. będąca Członkiem RIPH w Częstochowie otrzymała nagrodę I-ego stopnia w kategorii obiekty przemysłowo-produkcyjne w konkursie "Budowa Roku 2018" zorganizowanym po raz XXIX przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa (PZITB) we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju oraz Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego (GUNB).!

Konkurs jest jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów polskiego budownictwa. Obiekty biorące udział w konkursie muszą się wyróżniać po względem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, jakości wykonania, dobrej organizacji procesu budowlanego oraz wysokiego poziomu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

KOBNEXT otrzymał nagrodę za budowę hali magazynowej, budynku biurowo-produkcyjnego, budynku pompowni ze zbiornikiem wody p.poż. wraz z infrastrukturą zewnętrzną w Częstochowie przy ul. Bojemskiego. 


W imieniu Zarządu i Rady RIPH w Częstochowie oraz całego środowiska gospodarczego na ręce Prezesa Zarządu Pana Zbigniewa Zajączkowskiego składamy dla całego Zarządu oraz wszystkich pracowników najserdeczniejsze gratulację, życzymy dalszego rozwoju zawodowego i realizacji kolejnych projektów.

Zapraszamy do odwiedzenia strony firmy KOBNEXT, na której znajduję się informacja prasowa o otrzymanej nagrodzie

https://www.kobnext.pl/3,19,akt-Nagroda_I_stopnia_w_konkursie_%E2%80%9EBudowa_Roku_2018%E2%80%9D!.html

Poprawiono: piątek, 12, lipiec 2019 09:56

Odsłony: 265

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO I DORADCY PODATKOWEGO HMP LEGAL MICHAŁ HANKUS ZOSTAŁA NOWYM CZŁONKIEM RIPH W CZĘSTOCHOWIE

Z przyjemnością informujemy, iż katowicka HMP Legal Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Podatkowego Michał Hankus 
w czerwcu br. dołączyła do grona Członków
Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie.

Zespół HMP tworzą profesjonalni doradcy, którzy swoje kompetencje i doświadczenia zdobywali współpracując z czołowymi międzynarodowymi firmami doradczymi i renomowanymi polskimi kancelariami prawnymi. Posiadamy specjalistyczną wiedzę w szczególności w zakresie prawa podatkowego, prawa handlowego i procesów restrukturyzacyjnych, jak również w dziedzinie własności intelektualnej oraz prawa IT. Łącząc kompetencje adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych jesteśmy w stanie świadczyć kompleksową obsługę prawną i podatkową na najwyższym poziomie i w każdym czasie odpowiedzieć na zapotrzebowania naszych klientów. Naszym celem jest przyczynianie się do rozwoju działalności naszych klientów poprzez identyfikację i wspieranie w osiąganiu oszczędności i korzyści w rozliczeniach prawno-podatkowych oraz zapewnienie bezpieczeństwa prawnego i podatkowego w ich bieżącej działalności. Jesteśmy także świadomi wyzwań jakie przed naszymi klientami stawiają dynamicznie zmieniające się regulacje prawne oraz orzecznictwo sądowe. Dlatego też posiadamy bogatą ofertę szkoleń pozwalających na odpowiednie przygotowanie się do nadchodzących zmian w przepisach czy też podsumowujące najnowsze trendy orzecznicze w kluczowych dla naszych klientów sprawach. Na co dzień współpracujemy także ze specjalistami z wielu innych dziedzin, których wsparcie jest nieodzowne w trakcie realizowanych przez nas projektów. Są to m. in. rzeczoznawcy majątkowi, geodeci, geolodzy, eksperci budowlani, a także kancelaria notarialna. Wszystkich nas łączy pasja w dążeniu do zapewnienia obsługi prawnej i podatkowej na najwyższym poziomie.

Zapraszam do współpracy

HMP Legal Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Podatkowego 
Michał Hankus
ul. Kościuszki 37
40-048 Katowice
Tel. +48 516 929 565       
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
www.hmplegal.pl

Poprawiono: piątek, 12, lipiec 2019 08:17

Odsłony: 292