Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie

Switch to desktop Register Login

Wielki Finał XIII Edycji Konkursu Jurajski Produkt Roku - Podsumowanie

W piątek 13 grudnia 2013r. o godz. 18.00 w Klubie Politechnik w Częstochowie odbyła się uroczysta Gala 13-ej edycji wręczenia nagród i wyróżnień w Konkursie „Jurajski Produkt Roku 2013”, którego organizatorem jest Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie.

Uroczystą Galę prowadziła Pani Edyta Kapelka - rzeczniczka powiatowej stacji w Częstochowie.


Uroczystości piątkowego wieczoru rozpoczął Prezes RIPH w Częstochowie – Pan Zbigniew Miszczyk, który powitał zaproszonych gości.

Pośród zaproszonych osób gościli Prezydent Miasta Częstochowy – Pan Krzysztof Matyjaszczyk, Senator RP - Pan Andrzej Szewiński, Wicestarosta Częstochowski – Pan Janusz Krakowian, starości powiatów lublinieckiego, zawierciańskiego, myszkowskiego oraz kłobuckiego. Swoją obecnością zaszczycili także przedstawiciele organów jednostek samorządu terytorialnego, samorządu gospodarczego i zawodowego, organizacji okołobiznesowych, innych urzędów i instytucji oraz lokalni przedsiębiorcy, sympatycy i przyjaciele RIPH.

Widzowie mieli okazję zapoznać się z produktami i usługami zgłoszonymi w tegorocznej edycji dzięki profesjonalnie przygotowanym filmom przez Laboratorium Dźwięku „Efektywni” S.C., prezentującym wszystkie produkty/usługi zgłoszone do Konkursu.

Po wprowadzeniu nastąpiła część oficjalna Gali, podczas której tradycyjnie Nagrody i wyróżnienia dla laureatów tegorocznej Edycji Konkursu zostały wręczone przez Przewodniczącego Jury Pan Grzegorza Lipowskiego oraz Prezydenta Rady Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie Pan Tadeusz Szymanek.

Wśród nagrodzonych w Konkursie Jurajski Produkt Roku 2013 znaleźli się kolejno:


I. E-technologie, E-usługi:

Pierwsza Nagroda:

- ISK Sp. z o.o. - za oprogramowanie Rapid WMS, którego zadaniem jest wspomaganie procesów zachodzących w magazynie od chwili dostarczenia towaru aż do jego wydania.

 

II. Produkt bądź usługa budowlana:

Dwie Pierwsze Nagrody zostały przyznane:

- YAWAL SYSTEM – za System profili termoizolowanych PANdoor TM 77, który został stworzony do wykonywania nowoczesnych konstrukcji drzwi wejściowych.

- CZ. P. B. P. „Przemysłówka” S.A., ARPA Architektoniczna Pracownia Autorska Jerzeo Gurawskiego, Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Inwestycyjne „Wudimeks” Sp. z o.o., APS-SYSTEM P. Janowski, A. Kmiecik, S. Pełka Sp. jawna, „ALBUDEX” Kała, Minkisiewicz Sp. jawna – za Budynek Główny Wydziału Nauk Społecznych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Budynek wpisuje się w strukturę istniejących wydziałów Akademii wzbogacając jej ofertę nauczania w nawiązaniu do współczesnej potrzeby rozwoju gałęzi nauk humanistyczno-społecznych.

 

III. Produkt Inny:

Pierwsza Nagroda:

- Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie Sp. z o.o. – za Hale na specjalistyczne wyposażenie obsługowe tramwajów wraz z rozbudową i przebudową układu torowo-sieciowego zajezdni tramwajowej MPK w Częstochowie Sp. z o.o.

 

IV. Produkt Przemysłowy:

Pierwsza Nagroda:

- POLONTEX S.A. –Tkanina Unikatowa z przeznaczeniem na obrazy, która produkowana jest na specjalnym krośnie, szerokoformatowym, pozwalającym na utkanie tkaniny w formie obrazu.

 

V. Produkt rolno-spożywczy

Pierwsza Nagroda:

- Pasieka Poraj - Jurajskie Miody – za propozycję „Jurajskie Miody – Zestaw”, na które składają się trzy odmiany miodów: lipowy, wielokwiatowy i spadziowy.

Wyróżnienie:

- Zakład Cukierniczy „MICHAŚ” Sp. jawna – za Bułka Euro Piłkarska 50g, produkowana na naturalnym zakwasie pszennym z wykorzystaniem żywych kultur bakterii kwasu mlekowego.

 

VI. Produkt w dziedzinie ekologii, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii:

Pierwsza Nagroda:

- CEMEX Polska Sp. z o.o. – za Przyrodniczą ścieżkę edukacyjną „Kopalnia przywrócona naturze” w kamieniołomie „Lipówka” w Rudnikach, której tematyka obejmuje zagadnienia faunistyczne, florystyczne oraz geologiczne nieczynnego już kamieniołomu.

Wyróżnienie:

- Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. – za Stacjonarny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, wybudowany w celu zapewnienia kompleksowego systemu selektywnej zbiórki odpadów w mieście Częstochowa.

 

VII. Usługa

Pierwsza Nagroda:

- Kancelaria Prawno-Księgowa „Terrach” Sp. z o.o. – za SELF SERVICE BOOKKEEPING – nowoczesny model współpracy biura rachunkowego z klientem z wykorzystaniem narzędzie ERP COMARCH.

 

Dodatkowe wyróżnienie, podobnie jak w latach ubiegłych zostały przyznane dla osoby/instytucji, która wybitnie przyczyniła się do rozwoju i promocji regionu. Wyróżnienia otrzymali:

  • Artur Szymczyk – Klub Sportowy SKRA
  • Krzysztof Matyjaszczyk – Prezydent Miasta Częstochowy
  • Wydział Zarządzania PCz ze szczególnym uwzględnieniem osób: Dziekan Wydziału – prof. zw. Dr hab. Arnold Pabian, Prodziekan ds. Nauki – prof. PCz dr hab. Dorota Jelonek, Prodziekan ds. Nauczania – dr inż. Elzbieta Wysocka, Adiunkt – dr Andrzej Brzeziński

 

Tegoroczną nowości było wręczenie Nagród w nowej kategorii konkursowej pn. „Najlepszy Samorząd Terytorialny Roku”, w której zostały rozdane nagrody i wyróżnienia:

   - Pierwsza nagroda - Urzędowi Miasta Częstochowy,

   - Wyróżnienia otrzymały: Starostwo Powiatowe w Częstochowie oraz Urząd Gminy Łazy.

 

Po części oficjalnej zgromadzeni na sali goście wysłuchali koncertu zespołu jazzowego Five O’ Clock Orchestra. Na koniec goście mieli okazję skosztować poczęstunku przygotowanego przez firmę YELLOW Catering oraz słodkości przygotowanych przez firmę „MICHAŚ” Sp. z o.o.

 

Zarząd RIPH w Częstochowie składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, patronom honorowym oraz patronom medialnym dzięki pomocy których po raz kolejny Izba odniosła sukces.

Zdjęcia z uroczystej Gali Konkursu znajdują się tutaj.

Regulamin Konkursu