Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie

Switch to desktop Register Login

Za nami kolejna XVIII edycja Konkursu "Jurajski Produkt Roku". Czas na podsumowania.

Zakończyliśmy kolejną już 18 edycję Konkursu „Jurajski Produkt Roku”, którego ideą jest stworzenie przedsiębiorcom z regionu szansy na promocję swoich wyjątkowych produktów i usług. Podsumowaniem tegorocznej edycji Konkursu była uroczysta Gala, która została zorganizowana w dniu 26 września 2018 roku w ramach II Jurajskiego Kongresu Gospodarczego.

Kontynuując ubiegłoroczną tradycję w godzinach porannych w sali konferencyjnej Hotelu SCOUT w Częstochowie odbył się II Jurajski Kongres Gospodarczy, którego organizatorami byli: Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie, Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Częstochowy, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach oraz samorządy terytorialne z powiatów myszkowskiego, kłobuckiego, zawierciańskiego, lublinieckiego i częstochowskiego.

Tematyka II Jurajskiego Kongresu Gospodarczego poświęcona była rynkowi pracy w Częstochowie i województwie, możliwościom rozwoju lokalnych firm, także w kontekście perspektyw pozyskiwania pracowników, jak również odpowiedzialności biznesu oraz równości szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy. Kongres został podzielony na trzy panele tematyczne: panel samorządowy, panel urzędów pracy oraz panel biznesowy. W trakcie dyskusji zaproszeni gości rozmawiali o możliwościach rozwoju miast, pozyskiwaniu inwestorów, perspektywach regionalnych i lokalnych rynków pracy, kształtowaniu wizerunku firmy dla potrzeb pozyskania pracowników, wpływie na wizerunek firmy działań z zakresu CSR czy zwiększeniu efektywności kształcenia pracowników na potrzeby przedsiębiorców, a w tym jakże ważnej roli samorządów.

W czasie II Jurajskiego Kongresu Gospodarczego, prezydenci i burmistrzowie z czterech miast: Zawiercia, Myszkowa, Ogrodzieńca i Częstochowy podpisali porozumienie na rzecz rozwoju i promocji gmin makroregionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Włodarze miast zadeklarowali wspólne działania na rzecz promocji gospodarczej i terenów inwestycyjnych, zwiększenia atrakcyjności turystycznej Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a także rozwoju zrównoważonego transportu i poprawy komunikacji w regionie.

O godz. 18.30 w sali bankietowej Hotelu rozpoczęła się uroczysta Gala podczas, której nagrodzono laureatów tegorocznej edycji Konkursu „Jurajski Produkt Roku”. XVIII edycję Konkursu poprowadziła Pani Anna Mielczarek z Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Częstochowy. Cała uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Prezydenta Miasta Częstochowy Pana Krzysztofa Matyjaszczyka, następnie głos zabrali Prezes Zarządu RIPH w Częstochowie Pan Andrzej Broniewski i Dyrektor WUP w Katowicach Pan Grzegorz Sikorski.

W wydarzeniu uczestniczyli przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządu terytorialnego, urzędów i instytucji otoczenia biznesu oraz nauki oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie i Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie.

Zwycięskim firmą nagrody wręczyli Prezes Zarządu RIPH w Częstochowie Pan Andrzej Broniewski wspólnie z Prezydentem Rady RIPH w Częstochowie Panem Tadeuszem Szymankiem. Poznajmy tegorocznych laureatów. Wszystkim składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszego rozwoju i samych sukcesów.

W kategorii E-technologie, innowacje, e-usługi:

Pierwsza Nagrody:

 • Przemysłowa Akademia Rozwoju Sp. z o.o. – Hutnicza Akademia Rozwoju – projekt kierujący nowoczesną ścieżką rozwoju młodzieży w przemyśle, w szczególności w hutnictwie

W kategorii Usługa:

Nagrody otrzymali:

 • Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. – Obsługa inwestorów w Specjalnych Strefach Ekonomicznych
 • Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych Filia Częstochowa – Studia podyplomowe, Usługi BHP i PPOŻ
 • Asten Group Sp. z o.o. – Szkolenia Plastigo

W kategorii Produkt rolno – spożywczy:

Pierwsza Nagroda:

 • KUBARA Sp. z o.o. – Batony owocowe SUPERFOODS Dobra Kaloria

W kategorii Produkt inny:

Nagrody otrzymali:

 • Fundacja Chrześcijańska „Adullam” – Osłonowe i profilaktyczne działania w zakresie wsparcia osoby i rodziny, znajdującej się w kryzysie materialnym, zdrowotnym i społecznym, ze szczególnym uwzględnieniem objęcia opieką osób starszych, samotnych, niezaradnych życiowo, dotkniętych bezdomnością oraz dzieci i młodzieży jako najmłodszego filaru społeczeństwa
 • Stowarzyszenie Sportowe Seniorzy – Juniorom „Siatkówka 2002”, w ramach którego działa KS Norwid Częstochowa – Klub Sportowy – szkolący dzieci i młodzież w zakresie piłki siatkowej chłopców i mężczyzn oraz uczestniczący w rozgrywkach I ligi ogólnopolskiej
 • FRANK – CARS Sp. z o.o. – USŁUGA „Zabudowa skrojona na miarę”

W kategorii Produkt inny – Edukacja – Szkolnictwo

Pierwsza Nagroda:

 • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie – Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

W kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – Etyka w Biznesie

Pierwsza Nagroda:

 • ISD Huta Częstochowa Sp. z o.o.

W kategorii Najlepsza Firma Rodzinna:

Pierwsza Nagroda:

 • Kancelaria Prawno Księgowa TERRACH Sp. z o.o.

Instytucja lub osoba zasłużona dla rozwoju lub promocji regionu:

Wyróżnienie otrzymali:

 • dr Andrzej Brzeziński – Adiunkt na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej
 • Iwona Herbuś – Właściciel firmy ECOROCKUS Company, doktorantka Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej

W ramach promocji młody, zdolnych ludzi po raz pierwszy Jury RIPH w Częstochowie przyznało nagrody w kategorii „Młodzi Innowacyjni i Przedsiębiorczy”. Nagroda ma na celu podkreślenie współpracy przedsiębiorców z szkołami/uczelniami przez co daję szansę na nawiązanie kontaktów z przedsiębiorcami, zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności w realizacji planów zawodowych.

W tej kategorii wyróżnienia otrzymali:

Politechnika Częstochowska – Wydział Zarządzania

 • Dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. PCz Dorota Jelonek – za współpracę i promocję przedsiębiorczości
 • Tomasz Marczak – Absolwent TZN Technikum nr 5 w Częstochowie, student Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Zespół Szkół Ekonomicznych w Częstochowie

 • Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie Maciej Trzmiel - za współpracę i promocję przedsiębiorczości
 • Mateusz Lendzion – uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie
 • Kacper Turek - uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie
 • Dominik Talar - uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie

Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie

 • Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie Jacek Grzegorzewski - za współpracę i promocję przedsiębiorczości
 • Daria Łata – uczennica II-giej klasy Technikum Pojazdów Samochodowych – Edukacja policyjna w zakresie ruchu drogowego w Zespole Szkól Samochodowo-Budowlanych
 • Wiktoria Kasprzyk - uczennica II-giej klasy Technikum Pojazdów Samochodowych – Edukacja policyjna w zakresie ruchu drogowego w Zespole Szkól Samochodowo-Budowlanych

Dodatkowo z okazji zacnego Jubileuszu 90-lecia działalności Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. Prezes Zarządu RIPH w Częstochowie wspólnie z Prezydentem Rady RIPH w Częstochowie wręczyli Prezesowi Andrzejowi Babczyńskiemu specjalną pamiątkową statuetkę za dotychczasową aktywną działalność, jednocześnie życząc dalszych sukcesów i kolejnych jubileuszy. 

Po zakończeniu części oficjalnej, uroczystość swoim występem zaszczycili gości aktorzy częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza w obsadzie Adam Hutyra, Marta Honzatko, Maciej Półtorak i akompaniament Michał Rorat w programie Dziś wieczór niech nie będzie smutno, i pal sześć co niesie jutro.  

Zarząd i Rada RIPH w Częstochowie pragną serdecznie podziękowań wszystkim sponsorom uroczystości. Państwa hojność i zaangażowanie jest dowodem zrozumienia rangi planowanego wydarzenia, a jednocześnie przyczyniło się do wspólnego budowania marki Izby i przygotowania całej oprawy uroczystości.

Dziękuję za pomoc finansową sponsorom naszego Konkursu:

ING Bank Śląski S.A.
Koksowni Częstochowa Nowa Sp. z o.o.
ELSEN S.A.
Polontex S.A.
Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A.
Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu w Częstochowie Sp. z o.o.
Częstochowskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu Sp. z o.o.
Firmie Produkcyjno Handlowo Usługowej GREEN PACK
Firmie INERGIS S.A.
Firmie KAR-BUD Sp. z o.o. Sp. komandytowa
Częstochowskiemu Przedsiębiorstwu Budownictwa Przemysłowego PRZEMYSŁÓWKA S.A.
Firmie HYDROMIREX Sp. z o.o. Sp. komandytowa
Firmie Włodarczyk Motor
Firmie TEST Systemy Uszczelniające Sp. jawna
Przychodni Księżycowa
Firmie Equity Advisors Sp. z o.o. Sp. Komandytowa
KantorOnline.pl 

Dziękujemy również patronom medialnym za Państwa obecność i wszystkie relacje z wydarzenia zamieszczone na portalach i w wydawnictwach.

 

 

Zdjęcia z uroczystości dostępne w załączeniu

Dziękujemy za Państwa obecność, i już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym III Jurajskim Kongresie Gospodarczym i XIX Edycji Konkursu "Jurajski Produkt Roku".