Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie

Switch to desktop Register Login

Historia Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie

Regionalna Izba Przemysłowo - Handlowa w Częstochowie została utworzona w dniu 13 grudnia 1991 roku przez połączenie Częstochowskiej Izby Gospodarczej i Izby Gospodarczej Regionu Częstochowskiego.

Grupę założycielską stanowiło 60 osób i z nich dokonano wyboru Rady Izby złożonej z 21 osób oraz Prezydium, na czele którego stanął Prezydent Rady - Henryk Dawid. Funkcję Wiceprezydentów pełnili: Józef Wypych, Janusz Baranowski, Andrzej Gołaszewski, natomiast funkcji Sekretarza podjął się Andrzej Dziewiątkowski. Został również powołany Zarząd Izby, gdzie funkcję Prezesa objął Jarosław Ciura, jego Zastępcami zostali: Wiesław Nawara i Marek Trzciński, a Krzysztof Winiarski pełnił zadania Sekretarza.

Oficjalna rejestracja RIPH w Częstochowie nastąpiła w dniu 5 marca 1992 roku w Rejonowym Sądzie w Częstochowie na podstawie wniosku zgłoszonego przez Częstochowską Izbę Gospodarczą oraz Izbę Gospodarczą Regionu Częstochowskiego.

W poczet członków KIG zgodnie z 23 § punktu 2 statutu Izby, RIPH w Częstochowie została przyjęta w dniu 21 września 1992 roku.

RIPH w Częstochowie jest organizacją samorządu gospodarczego zrzeszającą podmioty gospodarcze prowadzące działalność gospodarczą. Izba posiada osobowość prawną na podstawie ustawy z dnia 30 maja 1989 roku o izbach gospodarczych (Dz.U. 35/89 poz.195) i własnego Statutu.

Poprawiono: czwartek, 21, maj 2015 12:05

Odsłony: 2456